W celu zapewnienia wygody użytkownikom podczas korzystaniu z witryny ta strona używa plików cookies.
Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij przycisk "X" z prawej strony, aby informacja więcej się nie wyświetlała.


Moskiewski łącznik. Sieć Schrödera i droga Niemiec ku zależności

54,99 zł
Brutto

Autorzy: Reinhard Bingener, Markus Wehner

Tytuł:  Moskiewski łącznik. Sieć Schrödera i droga Niemiec ku zależności

Cena promocyjna 37 PLN BRUTTO  przy zakupie w siedzibie Instytutu Zachodniego w godzinach  9-14.

Ilość

Reinhard Bingener, Markus Wehner, „Moskiewski łącznik. Sieć Schrödera i droga Niemiec ku zależności” (przeł. Joanna Czudec), ISBN 978-83-66412-56-9, Poznań 2023, 238 ss.

Niemcy przez wiele lat lekceważyły zagrożenie, jakie stwarza dla bezpieczeństwa Europy Rosja rządzona przez Putina. Mimo ostrzeżeń ze strony sąsiadów wciąż zwiększały uzależnienie od rosyjskiego gazu i ropy.

Jak do tego doszło? Jakie powiązania biznesowe i polityczne, a także interesy gospodarcze i strategiczne sprawiły, że Niemcy traktowały Władimira Putina wciąż jak partnera, mimo że ten już przed atakiem na Ukrainę dał się poznać jako nieprzebierający w środkach autokrata, zdecydowany za wszelką cenę utrzymać swój system władzy? Który z polityków rozpoznał niebezpieczeństwo, a kto był na nie ślepy i dlaczego? Jaką rolę w rzeczywistości odegrał Gerhard Schröder – kanclerz, a potem lobbysta gazowy wraz ze swoim otoczeniem politycznym i biznesowym?

Reinhard Bingener i Markus Wehner, dziennikarze niemieckiej „Frankfurter Allgemeine Zeitung” w pasjonującym reportażu politycznym ujawniają powiązania niemieckich polityków z putinowskim reżimem i pokazują, jak doszło do popełnienia największego błędu w niemieckiej polityce zagranicznej po 1945 roku.

21 Przedmioty

Opis

Autor
Reinhard Bingener, Markus Wehner
ISBN
978-83-66412-56-9
Liczba stron
238
Oprawa
miękka
Format
B5
Produkt cyfrowy
Nie