W celu zapewnienia wygody użytkownikom podczas korzystaniu z witryny ta strona używa plików cookies.
Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij przycisk "X" z prawej strony, aby informacja więcej się nie wyświetlała.


Interesy – wartości – kompromisy. Polityka zagraniczna Niemiec w erze Angeli Merkel

54,00 zł
Brutto

Red. Karol Janoś, Agata Kałabunowska, Jadwiga Kiwerska, Tomasz Morozowski, Interesy – wartości – kompromisy. Polityka zagraniczna Niemiec w erze Angeli Merkel,

Seria: Studium Niemcoznawcze nr 99, ISBN 978-83-66412-39-2, 445 ss.

Ilość

Głównym celem opublikowanej monografii jest dokonanie oceny działań kanclerz Angeli Merkel na polu niemieckiej polityki zagranicznej. Analizując różne pola i kierunki zewnętrznej aktywności Niemiec w latach 2005-2021, starano się rozstrzygnąć, czy i jak zmieniła się w tym czasie ich rola zarówno w Europie, jak i w wymiarze globalnym. Zastanawiano się, jaki był w tym udział kanclerz Merkel, mającej szerokie kompetencje w zakresie kształtowania i prowadzenia polityki zagranicznej. Czy skala i charakter zaangażowania Niemiec na arenie międzynarodowej odpowiadały potencjałowi państwa niemieckiego oraz czy były one adekwatne do oczekiwań i potrzeb społeczności międzynarodowej? W jakim stopniu czynnikiem wpływającym na niemiecką politykę zagraniczną było przywiązanie do wartości, a w jakim stopniu – żywotne interesy Niemiec? Na te i inne pytanie czytelnik znajdzie interesujące odpowiedzi podczas lektury prezentowanej książki.

95 Przedmioty

Opis

Autor
Karol Janoś, Agata Kałabunowska, Jadwiga Kiwerska, Tomasz Morozowski
ISBN
978-83-66412-39-2
Liczba stron
445
Oprawa
miękka
Format
A5