W celu zapewnienia wygody użytkownikom podczas korzystaniu z witryny ta strona używa plików cookies.
Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij przycisk "X" z prawej strony, aby informacja więcej się nie wyświetlała.


2021-2 (379) O przywództwie i przywódcach

25,00 zł
Brutto

Analizowane przez autorów tomu 2/2021 „Przeglądu Zachodniego” przykłady przywództwa sięgają zarówno kontekstów historycznych, jak i współczesnych; traktują o liderach, ale konfrontują ich role ze zbiorowymi wyobrażeniami, oczekiwaniami, a także mitami. 

Pełna wersja PDF PZ 2021-2

Ilość

Analizowane przez autorów tomu 2/2021 „Przeglądu Zachodniego” przykłady przywództwa sięgają zarówno kontekstów historycznych, jak i współczesnych; traktują o liderach, ale konfrontują ich role ze zbiorowymi wyobrażeniami, oczekiwaniami, a także mitami. Zaufanie, jakim darzony był Prymas Stefan Wyszyński, stanowiło sumę jego wybitnej osobowości oraz warunków działalności Kościoła w Polsce Ludowej. Przykład prezydenta Gdyni pokazuje, że nawet tak narażona na surowy osąd elektoratu funkcja, jaką jest przewodzenie samorządowi terytorialnemu może cechować się oryginalnym stylem („menedżer, artysta, kapłan”) zapewniającym wielokrotną reelekcję. Odległa geograficznie i kulturowo postać Aung San Suu Kyi to obraz niejednoznacznej w ocenie destrukcji mitu, który rozminął się z politycznymi nadziejami (innymi w kraju, innymi wśród opinii zagranicznej). Cenne jest przypomnienie, iż zróżnicowanie ocen postaci Stepana Bandery nie jest tylko domeną relacji Polaków i Ukraińców, ale podlega silnym fluktuacjom także w samej Ukrainie. Przekonujemy się zatem, że biografie polityczne przywódców dopełniać musi analiza fenomenu przywództwa uwzględniająca miary okoliczności historycznych.

Zapewne zmiana na stanowisku szefa rządu federalnego w Niemczech będzie inspiracją do kontynuowania tematyki przywództwa w kolejnych edycjach „Przeglądu Zachodniego”. Zapraszamy autorów do podjęcia studiów nad kończącą się epoką Pani Kanclerz Angeli Merkel.

99 Przedmioty

Opis

Autor
praca zbiorowa
Liczba stron
186
Oprawa
miękka
Format
A5
PL ISSN
0033-2437