W celu zapewnienia wygody użytkownikom podczas korzystaniu z witryny ta strona używa plików cookies.
Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij przycisk "X" z prawej strony, aby informacja więcej się nie wyświetlała.


2021-1 (378) Niemcy - globalny gracz i cienie przeszłości

25,00 zł
Brutto

Współczesna Republika Federalna Niemiec to bez wątpienia państwo o ugruntowanej randze globalnego gracza. Nawiązują do tego opracowania otwierające wydanie 1/2021 „Przeglądu Zachodniego”. 

Pełna wersja PDF PZ 2021-1

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Współczesna Republika Federalna Niemiec to bez wątpienia państwo o ugruntowanej randze globalnego gracza. Nawiązują do tego opracowania otwierające wydanie 1/2021 „Przeglądu Zachodniego”. Kolejne, uporządkowane chronologicznie opracowania wracają do dziejów okupacji na ziemiach polskich, migracji wywołanych następstwami wojny – również sprawy powrotu niemieckich jeńców wojennych z ZSRR, jak i dekady późniejszych dylematów i kryzysów związanych z niełatwym polsko-niemieckim sąsiedztwem czasów zimnej wojny. Wraz z zamieszczonymi w niniejszym tomie ocenami i omówieniami, przekonują o cieniach przeszłości determinujących ludzką świadomość i sposób uprawiania polityki. A przecież represje wobec podróżnych na polsko-enerdowskiej granicy w czasach pierwszej Solidarności tak, jak krok po kroku budowany dialog w sferze kultury to doświadczenia tego samego, jednego pokolenia Polaków i Niemców. Globalna dynamika i wnioski wyciągane z przeszłości to potencjał zdolny dokonywać wielkich zmian nawet na przestrzeni życia jednego pokolenia.

Opis

Autor
praca zbiorowa
Liczba stron
205
Oprawa
miękka
Format
A5
PL ISSN
0033-2437

Pliki do pobrania

Pełna wersja PZ 2021-1

Pliki do pobrania (5.39M)