W celu zapewnienia wygody użytkownikom podczas korzystaniu z witryny ta strona używa plików cookies.
Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij przycisk "X" z prawej strony, aby informacja więcej się nie wyświetlała.


2020-4 (377) EKOLOGIA – PARTIE ZIELONYCH – ENERGIA

25,00 zł
Brutto

Przeobrażenia środowiska zagrażające planecie nie są zaskoczeniem. Niewspółmierność dynamicznego rozwoju i świadomości jego kosztów okazały się pułapką, jednak rzeczywisty problem nie leży w możliwościach, lecz w woli wyjścia z niej.

Ilość

Przeobrażenia środowiska zagrażające planecie nie są zaskoczeniem. Niewspółmierność dynamicznego rozwoju i świadomości jego kosztów okazały się pułapką, jednak rzeczywisty problem nie leży w możliwościach, lecz w woli wyjścia z niej. Problematyka ekologii, transformacji energetycznej oraz sukcesów ugrupowań politycznych przypominających o znaczeniu środowiska, podejmowana bodaj po raz pierwszy w tematycznym wydaniu „Przeglądu Zachodniego“, pozwala zauważyć dynamiczny charakter tych przemian. Marginalizowane jeszcze kilka dziesięcioleci temu partie Zielonych osiągają coraz bardziej spektakularne sukcesy wyborcze, a globalne kwestie zmian klimatu i źródeł pozyskiwania energii przekładają się na krajowe i lokalne płaszczyzny działania. Niedawne anegdoty o selekcjonowaniu odpadów w Niemczech dziś już nie śmieszą, lecz są egalitarnym wyzwaniem, tak dla wielkich koncernów przemysłowych, jak i dla każdego mieszkańca najmniejszej nawet gminy.

96 Przedmioty

Opis

Autor
praca zbiorowa
Liczba stron
250
Oprawa
miękka
Format
A5
PL ISSN
0033-2437