W celu zapewnienia wygody użytkownikom podczas korzystaniu z witryny ta strona używa plików cookies.
Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij przycisk "X" z prawej strony, aby informacja więcej się nie wyświetlała.


2019-4 (373) BIEDA W CZASACH PRZESYTU

25,00 zł
Brutto

Niedostatek przybiera we współczesnym świecie bardzo zróżnicowane formy. Obok elementarnych spraw bytowych dotyka godności ludzkiej, bezpieczeństwa, zabezpieczenia społecznego, dostępu do edukacji i kultury, a w wymiarze zbiorowym samostanowienia narodów, praw i wolności obywatelskich czy szans rozwojowych. Sąsiaduje przy tym z obszarami czy społecznościami, w których potrzeby te są zaspokojone, często z naddatkiem. Mimo wykorzystania ogromnych zasobów i imponującego rozwoju cywilizacji, współcześni Łazarze nadal umierają pod drzwiami bogaczy: toną w Morzu Śródziemnym, giną w czystkach i konfliktach, od których społeczność międzynarodowa odwraca wzrok. 

Ilość

2019-4 (373)

Niedostatek przybiera we współczesnym świecie bardzo zróżnicowane formy. Obok elementarnych spraw bytowych dotyka godności ludzkiej, bezpieczeństwa, zabezpieczenia społecznego, dostępu do edukacji i kultury, a w wymiarze zbiorowym samostanowienia narodów, praw i wolności obywatelskich czy szans rozwojowych. Sąsiaduje przy tym z obszarami czy społecznościami, w których potrzeby te są zaspokojone, często z naddatkiem. Mimo wykorzystania ogromnych zasobów i imponującego rozwoju cywilizacji, współcześni Łazarze nadal umierają pod drzwiami bogaczy: toną w Morzu Śródziemnym, giną w czystkach i konfliktach, od których społeczność międzynarodowa odwraca wzrok. Podjęciu tematu biedy w czasach przesytu na łamach pisma Instytutu Zachodniego towarzyszyło zamierzenie ukazania wielowymiarowości i względności tego problemu we współczesnych realiach.

Spis treści, streszczenia oraz wybrany artykuł na stronie Przeglądu Zachodniego

97 Przedmioty

Opis

Autor
praca zbiorowa
Liczba stron
320
Oprawa
miękka
Format
A5
PL ISSN
0033-2437