W celu zapewnienia wygody użytkownikom podczas korzystaniu z witryny ta strona używa plików cookies.
Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij przycisk "X" z prawej strony, aby informacja więcej się nie wyświetlała.


2019-1 (370) POLITYCZNE WIZJE I HISTORYCZNE ROZRACHUNKI

25,00 zł
Brutto

2019-1 (370) POLITYCZNE WIZJE I HISTORYCZNE ROZRACHUNKI

Ilość

Uwaga autorów kolejnego wydania kwartalnika Instytutu Zachodniego skoncentrowana jest na Niemczech, a choć zawarte w nim prace traktują o politycznych wizjach oraz o historycznych rozrachunkach, łączy je spojrzenie nieco z zewnątrz na kraj zachodnich sąsiadów. Zewnętrzne impulsy i wewnętrzne przemiany społeczne silnie wpływają na zmiany zachowań wyborczych, coraz wyraźniej przybliżających niemal rewolucyjne przeobrażenia sceny politycznej Republiki Federalnej Niemiec. Perspektywa instytucjonalna, wizje i modele współpracy międzynarodowej w różnych sferach: od polityki do kultury materialnej i pamięci, składają się na obraz Niemiec jako kraju istotnych doświadczeń i wielkiej dynamiki współczesności. Kooperacja państw tworzących Unię Europejską, jak i globalne wyzwania znajdują odzwierciedlenie w rozwiązaniach ustrojowych berlińskiej republiki i jej zaangażowaniu, także na płaszczyźnie militarnej.

Dwa z opublikowanych opracowań są efektem zorganizowanej przez Instytut Zachodni 6 września 2018 r. w Warszawie konferencji zatytułowanej Sprawa odszkodowań za II wojnę światową i stosunki polsko-niemieckie.

99 Przedmioty

Opis

Autor
praca zbiorowa
Liczba stron
220
Oprawa
miękka
Format
A5
PL ISSN
0033-2437

Pliki do pobrania

Spis treści

Pliki do pobrania (513.3k)

Sylwia Zawadzka

Od soft power do smart power. Francusko-niemieckie wizje unijnej integracji militarnej i ich krytyka

Pliki do pobrania (773.55k)