W celu zapewnienia wygody użytkownikom podczas korzystaniu z witryny ta strona używa plików cookies.
Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij przycisk "X" z prawej strony, aby informacja więcej się nie wyświetlała.


2017-4 (365) O KONDYCJI CYWILIZACJI EUROPEJSKIEJ

15,00 zł
Brutto

2017-4 (365)  O KONDYCJI CYWILIZACJI EUROPEJSKIEJ

Ilość

Artykuły 2017-4 (365)

Kryzys, dysfunkcje, niezrozumienie, nieufność, obcość, konflikt – słowa zawarte w tytułach artykułów składających się na wydanie numeru 4/2017 „Przeglądu Zachodniego” nasuwają myśl o licznych słabościach, z jakimi boryka się Europa. Odnoszą się one zarówno do kategorii cywilizacji, kontynentu oraz Unii Europejskiej, jak i poszczególnych państw, sfery społecznej i kultury, a nawet rodziny. Gruntowne przewartościowania są permanentną cechą czasów, w jakich żyjemy, nie przestaje jednak zadziwiać tempo dokonujących się zmian. Czy właściwą wobec nich postawą ma być zapobiegający rozczarowaniom „programowy” pesymizm, czy raczej o kondycji cywilizacji europejskiej przesądzi praca nacechowana systematycznością i konsekwencją w pozytywistycznym stylu?.

Zamieszczone rozprawy dotyczące integracji europejskiej w jej koncepcjach teoretycznych oraz formach instytucjonalnych pokazują, jak w konfrontacji z sytuacjami bez wątpienia kryzysowymi, kształtują się nowe rozwiązania. Kluczem do zrozumienia złożoności współczesnej kondycji Europy zdaje się być wymuszona wspomnianym tempem zmian oraz okolicznościami koegzystencja dekompozycji i tworzenia nowych rozwiązań. Może więc Staremu Kontynentowi potrzebne były tak silne impulsy zewnętrzne, jak niedawne/obecne kryzysy, by powrócić do zasadniczych pytań o własną tożsamość i wartości konstytutywne?

 

Spis treści, streszczenia oraz wybrany artykuł na stronie Przeglądu Zachodniego

100 Przedmioty

Opis

Autor
praca zbiorowa
Liczba stron
266
Oprawa
miękka
Format
A5
PL ISSN
0033-2437