W celu zapewnienia wygody użytkownikom podczas korzystaniu z witryny ta strona używa plików cookies.
Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij przycisk "X" z prawej strony, aby informacja więcej się nie wyświetlała.


2018-4 (369) SPORT W POLITYCE, POLITYKA W SPORCIE

15,00 zł
Brutto

2018-4 (369) SPORT W POLITYCE, POLITYKA W SPORCIE

Ilość

Artykuły 2018-4 (369)

Artykuły i opracowania zawarte w najnowszym wydaniu „Przeglądu Zachodniego” pokazują przenikanie się pozornie odległych sfer sportu i polityki, zarówno służące rozwojowi jednostek i pokojowej egzystencji narodów, jak i instrumentalnie wykorzystywane w życiu publicznym, społecznej manipulacji czy międzynarodowej propagandzie.

Osadzone w złożonej historii XX w. artykuły dotyczące konfrontacji sportu z totalitaryzmem czy propagandą państw autorytarnych dokumentują trudne wybory, do jakich zmuszały ówczesne realia. Mimo wszystko przebijają z nich pozytywne przykłady osób dążących, nawet za cenę trudnych kompromisów, do ocalenia sportu jako części humanistycznej kultury i jego moderującego wpływu na postawy i świadomość uczestników, animatorów i kibiców. Czasy współczesne, do których odnieśli się autorzy kolejnych opracowań, nasiliły znane zjawiska i przyniosły nowe, pod których rosnącym wpływem znajduje się sport: osiągającą monstrualne rozmiary komercjalizację, doping i propagandową instrumentalizację. Choć ciągle jesteśmy świadkami wykorzystywania sportu w polityce, a także obecności polityki w sporcie, historia potwierdza, że to etos jednostek: amatorów, zawodowców, organizatorów oraz kibiców, pomaga zachować najcenniejszy, humanistyczny walor rywalizacj 

Spis treści, streszczenia oraz wybrany artykuł na stronie Przeglądu Zachodniego

96 Przedmioty

Opis

Autor
praca zbiorowa
Liczba stron
280
Oprawa
miękka
Format
A5
PL ISSN
0033-2437