W celu zapewnienia wygody użytkownikom podczas korzystaniu z witryny ta strona używa plików cookies.
Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij przycisk "X" z prawej strony, aby informacja więcej się nie wyświetlała.


LAGER GLOWNA. NIEMIECKI OBÓZ PRZESIEDLEŃCZY NA GŁÓWNEJ W POZNANIU DLA LUDNOŚCI POLSKIEJ (1939-1940)

49,00 zł
Brutto

LAGER GLOWNA. NIEMIECKI OBÓZ PRZESIEDLEŃCZY NA GŁÓWNEJ W POZNANIU DLA LUDNOŚCI POLSKIEJ (1939-1940)

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Praca podejmująca temat wysiedleń ludności polskiej z Kraju Warty do Generalnego Gubernatorstwa w czasie II wojny światowej, podobnie jak opublikowana w 2003 r. książka tejże autorki dotycząca tej problematyki, poświęcona została niemieckiemu obozowi przesiedleńczemu utworzonemu w dzielnicy Główna w Poznaniu. Z obozu tego w latach 1939-1940 deportowano z Wielkopolski do GG około 32 tysięcy Polaków i ponad tysiąc Żydów. 

Autorka przedstawia powstanie obozu, sposób wysiedlenia, warunki życia osadzonych w nim osób oraz organizację transportów na obszar GG jako realizację hitlerowskiej polityki narodowościowej w Kraju Warty, mającej na celu usunięcie ludności polskiej z ziem wcielonych do Rzeszy. Niewątpliwym dodatkowym walorem tej publikacji, oprócz bogatego wyboru dokumentów i fotografii z tego okresu, jest unikatowa alfabetyczna lista wszystkich deportowanych osób, sporządzona na podstawie zachowanych oryginalnych niemieckich list transportowych.

Prezentowana publikacja wpisuje się w inicjatywy na rzecz upamiętnienia ofiar przymusowych wysiedleń i przesiedleń ludności podczas ostatniej wojny światowej.

Opis

Autor
Maria Rutowska
ISBN
978-83-87688-93-6
Liczba stron
662
Oprawa
miękka
Format
A4