W celu zapewnienia wygody użytkownikom podczas korzystaniu z witryny ta strona używa plików cookies.
Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij przycisk "X" z prawej strony, aby informacja więcej się nie wyświetlała.


TRANSFORMACJA W POLSCE I W NIEMCZECH WSCHODNICH. PRÓBA BILANSU

5,00 zł
Brutto

TRANSFORMACJA W POLSCE I W NIEMCZECH WSCHODNICH. PRÓBA BILANSU

Ilość

Kilkunastu badaczy z Polski i Niemiec prezentuje różnorodne aspekty procesów transformacji dokonanej w obu krajach po 1989 r. Proces radykalnych przemian zachodził na kilku płaszczyznach: ustrojowej (demokratyzacja, reformy instytucjonalne i legislacyjne), ekonomicznej (urynkowienie), społecznej i kulturowej (budowa społeczeństwa obywatelskiego, przywracanie wolności i pluralizmu).

Transformacja systemowa w Polsce i w Niemczech Wschodnich, czyli na obszarze byłej NRD, posiada wiele cech wspólnych, ale także wiele różnic. Autorzy podjęli kilka szczegółowych problemów należących do tej ogólnej tematyki, m.in.: zagadnienia przemian struktury społecznej, prywatyzacji, słabości i atutów polskiej gospodarki, beneficjentów i przegranych transformacji, bezrobocia i rynku pracy, migracji zarobkowych, jak również przemian w sposobach realizacji zadań publicznych, demokracji lokalnej, przekształceń zachodzących na peryferyjnych obszarach wiejskich, współpracy małych i średnich przedsiębiorstw z obu krajów.

Tom zawiera materiały z konferencji „Transformacja w Polsce i w Niemczech Wschodnich. Próba bilansu i porównania”, która odbyła się w Poznaniu w dniach 9 i 10 października 2007 r.

248 Przedmioty

Opis

Autor
Andrzej Sakson
ISBN
978-83-87688-96-7
Liczba stron
336
Oprawa
miękka
Format
A5