Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Publikacje Instytutu Zachodniego

Podcasty IZ 19/2021: Bilans prezydencji Niemiec w Radzie Unii Europejskiej

Odcinek 19:  Bilans prezydencji Niemiec w Radzie Unii Europejskiej

Jednym z najważniejszych wydarzeń ubiegłego roku w kontekście polityki europejskiej Niemiec była prezydencja w Radzie Unii Europejskiej, którą RFN sprawowała od 1 lipca do 31 grudnia 2020 r. Przypadła ona na bardzo trudny czas pełen wyzwań dla UE, związanych nie tylko z pandemią COVID-19 i jej skutkami gospodarczymi, ale również z sytuacją wewnętrzną (np. Brexit, negocjacje Wieloletnich Ram Finansowych, Zielony Ład) oraz z polityką zagraniczną (np. relacje z Chinami, zmiana władzy w USA).

Agenda niemieckiej prezydencji oraz jej podsumowanie i ocena to tematy rozmowy prof. Jadwigi Kiwerskiej z Tomaszem Morozowskim.

Szczegółowa analiza niemieckiej prezydencji jest przedmiotem IZ Policy Papers pt. „Bilans prezydencji Niemiec w Radzie Unii Europejskiej (1 lipca 2020 r. - 31 grudnia 2020 r.)”. Publikacja jest dostępna na naszej stronie internetowej: https://iz.poznan.pl/publikacje/iz-po...

 

 


Instytut Zachodni w Poznaniu

ul. Mostowa 27 A
61-854 Poznań
NIP: 783-17-38-640