Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Publikacje Instytutu Zachodniego

BIZ nr 29(403): 75-lecie Instytutu Zachodniego w Poznaniu

„Biuletyn Instytutu Zachodniego” nr 29(403)/2019: prof. Jadwiga Kiwerska, dr Jacek Kubera „75-lecie Instytutu Zachodniego w Poznaniu”.

Instytut Zachodni w Poznaniu 10 grudnia br. będzie obchodził 75-lecie istnienia. Przez ten okres stał się ważną placówką niemcoznawczą, znaną również w międzynarodowym środowisku naukowym i eksperckim. Zainteresowania badawcze i analityczne zespołu IZ konsekwentnie koncentrują się na historii i współczesności Niemiec, dziejach i obecnym stanie relacji polsko-niemieckich, przemianach na Ziemiach Zachodnich i Północnych, problematyce europejskiej i transatlantyckiej, a także zagadnieniach bezpieczeństwa globalnego. Instytut szczyci się własną oficyną wydawniczą (Wydawnictwo Instytut Zachodni) oraz wychodzącym nieprzerwanie od 1945 r. czasopismem „Przegląd Zachodni”. Publikacje pracowników IZ ukazują się także on-line w serii IZ Policy Papers i Biuletyn Instytutu Zachodniego.


Instytut Zachodni w Poznaniu

ul. Mostowa 27 A
61-854 Poznań
NIP: 783-17-38-640